پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ایلام خبرداد:

اتصال 22 روستای استان به شبکه ملی اطلاعات

اتصال 22 روستای استان به شبکه ملی اطلاعات
مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ایلام از اتصال 22 روستای استان به شبکه ملی اطلاعات با جمعیتی بالغ بر 1800 خانوار خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ایلام،عباس بیرامی مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان  در تشریح عملکرد حوزه ارتباطات استان در بخش روستایی گفت: ۲۲ روستای این استان با بیش از هزار و ۸۰۰ خانوار در ۲ ماه گذشته به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.
بیرامی اظهار داشت: این تعداد روستا در شهرستان های ایلام، ایوان، چوار، ملکشاهی، هلیلان، دهلران و آبدانان با جذب اعتبار ملی از محل منابع توسعه روستایی و سایر مجموعه های تابعه وزارت ارتباطات به شبکه های پهن باند نسل سوم و چهارم همراه و شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.
وی افزود: با نصب پنج سایت در سطح روستاهای چهل زری، باباگیر شورابه و ویله در ایوان، روستاهای حاجی ،بختیار ،بانسرو، بهارستان و شهرک شهید رجایی در چوار، روستاهای گنبد پیرمحمد، گل گل علیا و سفلی، چاویز ،چشمه داوی، شان کبود و سیرانه در ملکشاهی و روستاهای حیدرآباد میدان و زردآلوآباد در بخش سیوان ایلام به اینترنت پهن باند و شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام یادآور شد: همچنین با همکاری اپراتور همراه اول و شرکت مخابرات استان در خلال تغییر تکنولوژی و تجهیزات شبکه همراه استان، روستای سراب ایوان، صیدنظری علیا و شهرک ولیعصر شهرستان بدره به اینترنت پرسرعت پهن باند متصل شدند.
بیرامی ادامه داد: با جذب اعتبار توسعه روستایی وزارت ارتباطات از ابتدای سال ۹۹ تاکنون روستاهای میان تنگ ،باولگ، بلوطستان ملکشاهی، بان امرود، چغا کبود، پلک لک چوار، بانقلا، چال خشک علیا، پنامین علیا و سفلی، چاله چاله، چال خشک،میدرعلیا و سفلی هلیلان، چم پوش ،چم چرود و کلک بری چرداول، بیات در شهرستان دهلران و گنداب شهرستان آبدانان و ده‌ها کیلومتر از جاده‌های استان تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفته اند.
وی توسعه زیرساخت های ارتباطی و اینترنتی ایلام را متوازن و همه جانبه در مناطق شهری و روستایی عنوان کرد و گفت: ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در مناطق روستایی این استان امسال با اجرا و تکمیل طرح های توسعه در حال اجرا به ۱۰۰ درصد کل مناطق روستایی استان( روستاهای بالای ۲۰ خانوار) افزایش می یابد.
۱ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۳۴
تعداد بازدید : ۹۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید