پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان در دیدار اعضای جدیدنظام صنفی رایانه ای استان:

شناسایی ظرفیتها و فرصتهای حوزه ICT استان زمینه ساز رشد وتوسعه است

شناسایی ظرفیتها و فرصتهای حوزه ICT استان زمینه ساز رشد وتوسعه است
مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ایلام دردیدار اعضای جدید نظام صنفی رایانه ای استان شناسایی ظرفیتها و فرصتهای حوزه ICT را ازاولویت های نظام صنفی رایانه ای استان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ایلام ، عباس بیرامی مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان با اشاره به اینکه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با هدف تنظیم گری مناسبات بخش خصوصی و دولت و مشارکت موثر در ساماندهی امور تجاری رایانه ای براساس قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزار ایجادشده است اظهار کرد: تنها راه رسیدن به توسعه پایدار، استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات است ودر همین راستا ضمن شناسایی ظرفیتها و حمایت از بخش خصوصی باید فضای رقابتی بخش خصوصی ساماندهی می شود.

وی با بیان اینکه این سازمان بزرگترین تشکل خصوصی در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور است تصریح کردند: با توجه به پیشرفت سریع و ورود فناوری به تمام بخش ها، دیگر نمی توان با روش های سنتی جریان های اقتصادی و کسب و کارهای نو را ساماندهی کرد و لازم است سازگاری و همسویی با شرایط جدید در مسیر توسعه استان انجام پذیرد ولازم است ظرفیتها و فرصتهای حوزه ICT استان شناسایی و درجهت توسعه از آنها استفاده کرد.

بیرامی با تاکید بر استمرار همکاری هیات مدیره جدید با هیات مدیره قبل برای پیشبرد اهداف این تشکل مردم نهاد، ادامه داد: استان از پتانسیل نیروی انسانی توانمند و صاحب ایده های نو برخوردار است وازنظام صنفی رایانه ای استان میخواهیم که شناسایی صاحبان ایده در حوزه IT را دراولویت برنامه های خود قراردهد.

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ادامه داد : قطعا ارتقاء جایگاه سازمان نظام صنفی رایانه ای برای توسعه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات اهمیت والایی دارد و هیات جدید حداکثر تلاش خود  را از طرق مختلف در این  خصوص انجام دهد تا سازمان را به جایگاه واقعی اش برساند.

وی با بیان اینکه کارگروه وام وجوه اداره شده با هدف حمایت از رونق بخشی به کسب و کار فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شد، گفت: فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می توانند براساس شرایط و ضوابط  از این تسهیلات با نرخ 5 درصد و 9 درصد برخوردار شوند.

بیرامی درپایان گفت : هیات مدیره دوره جدید باید به مساله درآمدزایی سازمان به شکلی فراتر از حق عضویت نگاه کنند و به راه‌های درآمدزایی تازه‌ای دست پیدا کنند.

۱۰ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶
تعداد بازدید : ۸۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید